RLP73K3AR82FTDF
AMP Connectors / TE Connectivity
RLP73K3AR82FTDF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RLP73K3AR82FTDF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RLP73K3AR82FTDF
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 0.82 OHM 1% 2W 2512
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs
10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Series:RL73, CGS
Resistance:820 mOhms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:4-2176057-7
A109716TR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)
Features:Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:820 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Current Sense Thick Film