RLD30P900UFF
Buy RLD30P900UFF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RLD30P900UFF
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description PTC RESET FUSE 30V 9A RADIAL
Data sheet
Voltage - Max:30V
Type:Polymeric
Time to Trip:20s
Thickness (Max):-
Size / Dimension:0.949" L x 0.118" W (24.10mm x 3.00mm)
Series:POLY-FUSE®, RLD30
Resistance - Post Trip (R1) (Max):20 mOhms
Resistance - Initial (Ri) (Min):5 mOhms
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.402" (10.20mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.169" (29.70mm)
Detailed Description:Polymeric PTC Resettable Fuse 30V 9A Ih Through Hole Radial, Disc
Current - Trip (It):18A
Current - Max:40A
Current - Hold (Ih) (Max):9A