RLB1314-222KL
Bourns, Inc.
RLB1314-222KL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RLB1314-222KL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RLB1314-222KL
Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 2.2MH 210MA 2.9 OHM TH
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.461" Dia (11.70mm)
Shielding:Unshielded
Series:RLB
Ratings:-
Q @ Freq:60 @ 252kHz
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:RLB1314222KL
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:2.2mH
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)
Frequency - Self Resonant:1.1MHz
Detailed Description:2.2mH Unshielded Wirewound Inductor 210mA 2.9 Ohm Max Radial
DC Resistance (DCR):2.9 Ohm Max
Current Rating:210mA