RL3006-50-70-25-PTO
Advanced Sensors / Amphenol
RL3006-50-70-25-PTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RL3006-50-70-25-PTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RL3006-50-70-25-PTO
Manufacturer Advanced Sensors / Amphenol
Description PTC RESET FUSE 25V RADIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Max:25V
Type:Ceramic
Time to Trip:35s
Thickness (Max):-
Size / Dimension:0.350" Dia x 0.150" T (8.90mm x 3.80mm)
Series:PTO
Resistance - 25°C (Typ):50 Ohms
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Other Names:235-1124
KC006P
KC006P-ND
Operating Temperature:-
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.250" (6.35mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.350" (8.89mm)
Detailed Description:PTC Resettable Fuse 25V Through Hole Radial, Disc