RK102PJ823CS
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RK102PJ823CS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RK102PJ823CS
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description RESISTOR ARRAY SHORT-FREE & INV
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0404
Size / Dimension:0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Series:RK
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):82k
Power Per Element:62.5mW
Package / Case:0404 (1010 Metric), Concave
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:2
Number of Pins:4
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Height - Seated (Max):0.018" (0.46mm)
Detailed Description:82k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Concave