RJH65T04BDPMA0#T2F
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RJH65T04BDPMA0#T2F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RJH65T04BDPMA0#T2F
Manufacturer Renesas Electronics America
Description IGBT TRENCH 650V 60A TO-3PFP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):650V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:1.95V @ 15V, 30A
Test Condition:400V, 30A, 10 Ohm, 15V
Td (on/off) @ 25°C:35ns/115ns
Switching Energy:360µJ (on), 350µJ (off)
Supplier Device Package:TO-3PFP
Series:-
Reverse Recovery Time (trr):80ns
Power - Max:65W
Packaging:Tube
Package / Case:SC-94
Operating Temperature:175°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Standard
IGBT Type:Trench
Gate Charge:74nC
Detailed Description:IGBT Trench 650V 60A 65W Through Hole TO-3PFP
Current - Collector (Ic) (Max):60A