RJH60F4DPQ-A0#T0
Renesas Electronics America
RJH60F4DPQ-A0#T0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RJH60F4DPQ-A0#T0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RJH60F4DPQ-A0#T0
Manufacturer Renesas
Description Trans IGBT Chip N-CH 600V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-247A Tube
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 17035 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):600V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:1.82V @ 15V, 30A
Test Condition:400V, 30A, 5 Ohm, 15V
Td (on/off) @ 25°C:45ns/85ns
Switching Energy:-
Supplier Device Package:TO-247A
Series:-
Reverse Recovery Time (trr):90ns
Power - Max:235.8W
Packaging:Tube
Package / Case:TO-247-3
Operating Temperature:150°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Input Type:Standard
IGBT Type:Trench
Detailed Description:IGBT Trench 600V 60A 235.8W Through Hole TO-247A
Current - Collector (Ic) (Max):60A