RHS7G2A101J0A2H01B
Murata Electronics
RHS7G2A101J0A2H01B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RHS7G2A101J0A2H01B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RHS7G2A101J0A2H01B
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 100PF 100V CCG THRUHOLE
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:CCG
Size / Dimension:0.150" L x 0.098" W (3.80mm x 2.50mm)
Series:RHS
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:100pF ±5% 100V Ceramic Capacitor CCG Radial
Capacitance:100pF