RHC2512FT23R7
Stackpole Electronics, Inc.
RHC2512FT23R7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RHC2512FT23R7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RHC2512FT23R7
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 23.7 OHM 1% 2W 2512
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Series:RHC
Resistance:23.7 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:RHC 2512 23.7 1% R
RHC251223.7FR
RHC251223.7FR-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:23.7 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Moisture Resistant Thick Film