RGC1206DTC191K
Stackpole Electronics, Inc.
RGC1206DTC191K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RGC1206DTC191K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RGC1206DTC191K
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 191K OHM 0.5% 1/4W 1206
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Series:RGC
Resistance:191 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:RGC 1/8 T2 191K 0.5% R