RGC0805DTC178K
Stackpole Electronics, Inc.
RGC0805DTC178K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RGC0805DTC178K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RGC0805DTC178K
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 178K OHM 0.5% 1/8W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RGC
Resistance:178 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:RGC 1/10 T2 178K 0.5% R