RG3216P-8452-W-T1
Susumu
RG3216P-8452-W-T1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RG3216P-8452-W-T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RG3216P-8452-W-T1
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 84.5KOHM 0.05% 1/4W 1206
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:RG
Resistance:84.5 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:84.5 kOhms ±0.05% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film