RG3216P-5600-B-T1
Susumu
RG3216P-5600-B-T1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RG3216P-5600-B-T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RG3216P-5600-B-T1
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 560 OHM 0.1% 1/4W 1206
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 208 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:RG
Resistance:560 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:RG32P560BCT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:560 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film