RG3216N-75R0-C-T5
Susumu
RG3216N-75R0-C-T5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RG3216N-75R0-C-T5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RG3216N-75R0-C-T5
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 75 OHM 0.25% 1/4W 1206
Data sheet
Tolerance:±0.25%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:RG
Resistance:75 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:75 Ohms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film