RG2012Q-31R6-D-T5
Susumu
RG2012Q-31R6-D-T5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RG2012Q-31R6-D-T5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RG2012Q-31R6-D-T5
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 31.6 OHM 0.5% 1/8W 0805
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RG
Resistance:31.6 Ohms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:31.6 Ohms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film