RG2012P-69R8-W-T1
Susumu
RG2012P-69R8-W-T1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RG2012P-69R8-W-T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RG2012P-69R8-W-T1
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 69.8 OHM 0.05% 1/8W 0805
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.125W, 1/8W
Voltage - Breakdown:0805
Thickness (Max):±25ppm/°C
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RG
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:RG2012P-69R8-W-T1
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:Automotive AEC-Q200
FIFO's:2
Expanded Description:69.8 Ohm ±0.05% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.05%