RG2012P-1400-B-T5
Susumu
RG2012P-1400-B-T5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RG2012P-1400-B-T5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RG2012P-1400-B-T5
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 140 OHM 0.1% 1/8W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RG
Resistance:140 Ohms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:RG2012P1400BT5
RG20P140BTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:140 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film