RG2012P-1071-W-T1
Susumu
RG2012P-1071-W-T1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RG2012P-1071-W-T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RG2012P-1071-W-T1
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 1.07KOHM 0.05% 1/8W 0805
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RG
Resistance:1.07 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:1.07 kOhms ±0.05% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film