RG1608V-102-B-T5
Susumu
RG1608V-102-B-T5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RG1608V-102-B-T5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RG1608V-102-B-T5
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 1K OHM 0.1% 1/10W 0603
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:RG
Resistance:1 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:1 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film