RG1005P-8062-B-T5
Susumu
RG1005P-8062-B-T5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RG1005P-8062-B-T5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RG1005P-8062-B-T5
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 80.6KOHM 0.1% 1/16W 0402
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:RG
Resistance:80.6 kOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:RG10P80.6KBCT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:80.6 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film