RG1005P-4422-C-T10
Susumu
RG1005P-4422-C-T10
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RG1005P-4422-C-T10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RG1005P-4422-C-T10
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 44.2K OHM 1/16W 0402
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.063W, 1/16W
Voltage - Breakdown:0402
Thickness (Max):±25ppm/°C
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:RG
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:RG1005P-4422-C-T10
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Automotive AEC-Q200
FIFO's:2
Expanded Description:44.2k Ohm ±0.25% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.25%