RG1005P-3160-W-T5
Susumu
RG1005P-3160-W-T5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RG1005P-3160-W-T5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RG1005P-3160-W-T5
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 316 OHM 0.05% 1/16W 0402
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:RG
Resistance:316 Ohms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:316 Ohms ±0.05% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film