RG1005N-71R5-D-T10
Susumu
RG1005N-71R5-D-T10
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RG1005N-71R5-D-T10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RG1005N-71R5-D-T10
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 71.5 OHM 0.5% 1/16W 0402
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:RG
Resistance:71.5 Ohms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:71.5 Ohms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film