RF064PJ123CS
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
RF064PJ123CS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RF064PJ123CS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RF064PJ123CS
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description RESISTOR ARRAY FLAT TERMINAL 0
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
200000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Series:RF
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):12k
Power Per Element:31.25mW
Package / Case:0502 (1406 Metric), Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)
Detailed Description:12k Ohm ±5% 31.25mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0502 (1406 Metric), Long Side Terminals