RF062PJ391CS
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
RF062PJ391CS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RF062PJ391CS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RF062PJ391CS
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.032" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):390
Power Per Element:31.25mW
Package / Case:0302 (0805 Metric), Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)
Detailed Description:390 Ohm ±5% 31.25mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0302 (0805 Metric), Long Side Terminals