RF0505X332K500KX057T
Knowles NOVACAP
RF0505X332K500KX057T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RF0505X332K500KX057T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RF0505X332K500KX057T
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 3300PF 50V BX 0505
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:BX
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:3300pF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 0505 (1313 Metric)
Capacitance:3300pF