RER60FR453MCSL
Buy RER60FR453MCSL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RER60FR453MCSL
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES CHAS MNT 0.453 OHM 1% 5W
(In US Dollars)
10 pcs30 pcs50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Size / Dimension:0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Series:Military, MIL-PRF-39009, RER60
Resistance:453 mOhms
Power (Watts):5W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:RER60FR453MCSL-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Height - Seated (Max):0.335" (8.51mm)
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:M (1%)
Detailed Description:453 mOhms ±1% 5W Wirewound Chassis Mount Resistor