RER50F3R32RC02
Buy RER50F3R32RC02 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RER50F3R32RC02
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES CHAS MNT 3.32 OHM 1% 20W
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Series:Military, MIL-PRF-39009, RER50
Resistance:3.32 Ohms
Power (Watts):20W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:RER50F3R32RC02-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Height - Seated (Max):0.561" (14.25mm)
Features:Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:3.32 Ohms ±1% 20W Wirewound Chassis Mount Resistor