RER45F6340RCSL
Buy RER45F6340RCSL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RER45F6340RCSL
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES CHAS MNT 634 OHM 1% 10W
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Size / Dimension:0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Series:Military, MIL-PRF-39009, RER45
Resistance:634 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:RER45F6340RCSL-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Height - Seated (Max):0.405" (10.29mm)
Features:Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:634 Ohms ±1% 10W Wirewound Chassis Mount Resistor