RER45F52R3MCSL
Buy RER45F52R3MCSL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RER45F52R3MCSL
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES CHAS MNT 52.3 OHM 1% 10W
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Size / Dimension:0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Series:Military, MIL-PRF-39009, RER45
Resistance:52.3 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:RER45F52R3MCSL-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Height - Seated (Max):0.405" (10.29mm)
Features:Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:M (1%)
Detailed Description:52.3 Ohms ±1% 10W Wirewound Chassis Mount Resistor