RER.5-S6-M
Panduit
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RER.5-S6-M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RER.5-S6-M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RER.5-S6-M |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | CBL CLIP WIRE SADDLE FASTENER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 1.180" (29.97mm) |
|---|---|
| Type Attributes: | Elastic Retainer |
| Type: | Clip, Wire Saddle |
| Series: | Quick-Build™ |
| Screw Size: | #6 (M3) |
| Panel Thickness: | - |
| Panel Hole Size: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 07498344957 |
| Opening Size: | 0.500" (12.70mm) |
| Mounting Type: | Fastener |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material Thickness: | - |
| Material Flammability Rating: | - |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Length: | 0.840" (21.34mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Height: | 1.890" (48.00mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Cable Clip, Wire Saddle Black, White Fastener 0.500" (12.70mm) |
| Color: | Black, White |
| Bundle Center to Mounting Center: | - |
| Adhesive: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RER.5-S6-M, use the request quote form to request RER.5-S6-M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RER.5-S6-M.The price and lead time for RER.5-S6-M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RER.5-S6-M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


