REL50L3C2
HellermannTyton
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy REL50L3C2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy REL50L3C2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | REL50L3C2 |
|---|---|
| Manufacturer | HellermannTyton |
| Description | REL50L ORN REL TIE 9.8" |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 20000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.234 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire/Cable Tie Type: | Standard, Releasable |
|---|---|
| Width: | 0.291" (7.40mm) |
| Tensile Strength: | 50 lbs (22.68 kg) |
| Series: | - |
| Packaging: | 100 per Pkg |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Length - Approximate: | 9.75" |
| Length - Actual: | 0.820' (250.00mm, 9.84") |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Standard, Releasable Orange 2.76" (70.00mm) 0.291" (7.40mm) 50 lbs (22.68 kg) 0.820' (250.00mm, 9.84") |
| Color: | Orange |
| Bundle Diameter: | 2.76" (70.00mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply REL50L3C2, use the request quote form to request REL50L3C2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number REL50L3C2.The price and lead time for REL50L3C2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# REL50L3C2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

