REF200AU/2K5G4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy REF200AU/2K5G4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy REF200AU/2K5G4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | REF200AU/2K5G4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC CURR SOURCE/SINK MIRROR 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.056 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 2.5 V ~ 40 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Sensing Method: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | REF200AU/2K5E4 REF200AU/2K5E4-ND |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Current Mirror, Current Sink/Source |
| Detailed Description: | Current Mirror, Current Sink/Source Regulator 100µA 8-SOIC |
| Current - Output: | 100µA |
| Base Part Number: | REF200 |
| Accuracy: | ±0.25% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply REF200AU/2K5G4, use the request quote form to request REF200AU/2K5G4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number REF200AU/2K5G4.The price and lead time for REF200AU/2K5G4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# REF200AU/2K5G4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

