REC10-2415DRW/H2/A/M
RECOM Power
REC10-2415DRW/H2/A/M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy REC10-2415DRW/H2/A/M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. REC10-2415DRW/H2/A/M
Manufacturer RECOM Power
Description DC DC CONVERTER +/-15V 10W
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs15 pcs30 pcs
60 pcs105 pcs255 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-15V
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:2kV
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Series:ECONOLINE REC10
Power (Watts):10W
Packaging:Tube
Package / Case:24-DIP Module, 9 Leads
Other Names:11002577
REC10-2415DRW/H2/A/M-ND
REC102415DRW/H2/A/M
Operating Temperature:-40°C ~ 75°C
Number of Outputs:2
Mounting Type:Through Hole
Features:Remote On/Off, OCP, SCP
Efficiency:86%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 333mA, 333mA 18V - 36V Input
Current - Output (Max):333mA, 333mA