READ2302GSP#GC0
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy READ2302GSP#GC0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy READ2302GSP#GC0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | READ2302GSP#GC0 |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America |
| Description | IC OPAMP 8TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | 12500 pcs | 25000 pcs | 62500 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.35 | $0.337 | $0.326 | $0.316 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 6mV |
| Slew Rate: | 8 V/µs |
| Series: | - |
| Output Type: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Number of Circuits: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 6MHz |
| Detailed Description: | CMOS Amplifier 2 Circuit |
| Current - Supply: | 750µA |
| Current - Input Bias: | 1pA |
| Amplifier Type: | CMOS |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply READ2302GSP#GC0, use the request quote form to request READ2302GSP#GC0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number READ2302GSP#GC0.The price and lead time for READ2302GSP#GC0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# READ2302GSP#GC0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


