RE020080BD30138BH1
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RE020080BD30138BH1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RE020080BD30138BH1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RE020080BD30138BH1 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP CER 300PF 4KV R42 NONSTND |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $226.875 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 4000V (4kV) |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thickness (Max): | - |
| Temperature Coefficient: | R42 |
| Size / Dimension: | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Series: | RE |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Nonstandard, Tabbed |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | 3.189" (81.00mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 300pF ±20% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor R42 Nonstandard, Tabbed |
| Capacitance: | 300pF |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RE020080BD30138BH1, use the request quote form to request RE020080BD30138BH1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RE020080BD30138BH1.The price and lead time for RE020080BD30138BH1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RE020080BD30138BH1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

