RDK-355
Power Integrations
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RDK-355 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RDK-355 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RDK-355 |
|---|---|
| Manufacturer | Power Integrations |
| Description | EVAL KIT 6W LED DRIVER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $94.688 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 54V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 90 ~ 265 VAC |
| Utilized IC / Part: | LYT0006 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | LYTSwitch™-0 |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | LYT0006 LYTSwitch™-0 Series 1, Non-Isolated Output LED Driver Evaluation Board |
| Current - Output / Channel: | 110mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RDK-355, use the request quote form to request RDK-355 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RDK-355.The price and lead time for RDK-355 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RDK-355.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

