RDK-115
Power Integrations
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RDK-115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RDK-115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RDK-115 |
|---|---|
| Manufacturer | Power Integrations |
| Description | KIT REFERENCE DESIGN W/TN376PN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 3.3V, 5V, 12V, -12V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 85 ~ 265 VAC |
| Utilized IC / Part: | TNY376 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | TinySwitch®-PK |
| Regulator Topology: | Flyback |
| Power - Output: | 7.5W |
| Outputs and Type: | 4, Isolated |
| Other Names: | 596-1145 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | AC/DC, Primary Side |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Frequency - Switching: | 132kHz |
| Detailed Description: | TNY376 TinySwitch®-PK AC/DC, Primary Side 4, Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 500mA, 500mA, 250mA, 30mA |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RDK-115, use the request quote form to request RDK-115 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RDK-115.The price and lead time for RDK-115 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RDK-115.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
