RDER71H331K0K1H03B
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RDER71H331K0K1H03B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RDER71H331K0K1H03B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RDER71H331K0K1H03B |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.32 | $0.225 | $0.135 | $0.101 | ||
| 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | |||
| $0.085 | $0.081 | $0.076 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | - |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) |
| Series: | RDE |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Radial |
| Other Names: | 490-8836 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.236" (6.00mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 330pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial |
| Capacitance: | 330pF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RDER71H331K0K1H03B, use the request quote form to request RDER71H331K0K1H03B pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RDER71H331K0K1H03B.The price and lead time for RDER71H331K0K1H03B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RDER71H331K0K1H03B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
