RDEF51H104Z0K1H03B
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RDEF51H104Z0K1H03B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RDEF51H104Z0K1H03B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RDEF51H104Z0K1H03B |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | CAP CER 0.1UF 50V Y5V RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.27 | $0.184 | $0.093 | $0.064 | ||
| 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | |||
| $0.056 | $0.054 | $0.049 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Thickness (Max): | - |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) |
| Series: | RDE |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Radial |
| Other Names: | 490-16276 |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.236" (6.00mm) |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 0.1µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial |
| Capacitance: | 0.1µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RDEF51H104Z0K1H03B, use the request quote form to request RDEF51H104Z0K1H03B pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RDEF51H104Z0K1H03B.The price and lead time for RDEF51H104Z0K1H03B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RDEF51H104Z0K1H03B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
