RDEC71E105K0S1H03A
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RDEC71E105K0S1H03A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RDEC71E105K0S1H03A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RDEC71E105K0S1H03A |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | CAP CER 1UF 25V X7S RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.136 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | - |
| Temperature Coefficient: | X7S |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Series: | RDE |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Radial |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.236" (6.00mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 1µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7S Radial |
| Capacitance: | 1µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RDEC71E105K0S1H03A, use the request quote form to request RDEC71E105K0S1H03A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RDEC71E105K0S1H03A.The price and lead time for RDEC71E105K0S1H03A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RDEC71E105K0S1H03A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
