RD5132-10-3M0
Schaffner EMC, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RD5132-10-3M0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RD5132-10-3M0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RD5132-10-3M0 |
|---|---|
| Manufacturer | Schaffner EMC, Inc. |
| Description | COMMON MODE CHOKE 3MH 10A 3LN TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $12.66 | $12.475 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 850V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | 600V |
| Size / Dimension: | 1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm) |
| Series: | RD |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | - |
| Other Names: | 292-131 800651 817-2330 RD5132-10-3M0-ND |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 110°C |
| Number of Lines: | 3 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance @ Frequency: | 3mH @ 400Hz |
| Height (Max): | 1.398" (35.50mm) |
| Filter Type: | Power Line |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 3mH @ 400Hz 3 Line Common Mode Choke Through Hole 10A (Typ) DCR 17.6 mOhm (Typ) |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 17.6 mOhm (Typ) |
| Current Rating (Max): | 10A (Typ) |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RD5132-10-3M0, use the request quote form to request RD5132-10-3M0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RD5132-10-3M0.The price and lead time for RD5132-10-3M0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RD5132-10-3M0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


