RD045120WE30233BK1
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RD045120WE30233BK1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RD045120WE30233BK1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RD045120WE30233BK1 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP CER 3000PF 11KV NONSTND |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1,132.185 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 11000V (11kV) |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Thickness (Max): | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Size / Dimension: | 2.559" Dia (65.00mm) |
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Nonstandard, Tabbed |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | 4.724" (120.00mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 3000pF ±5% 11000V (11kV) Ceramic Capacitor Nonstandard, Tabbed |
| Capacitance: | 3000pF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RD045120WE30233BK1, use the request quote form to request RD045120WE30233BK1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RD045120WE30233BK1.The price and lead time for RD045120WE30233BK1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RD045120WE30233BK1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
