RCWE2512R332FKEA
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCWE2512R332FKEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RCWE2512R332FKEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RCWE2512R332FKEA |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 0.332 OHM 1% 2W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | 6000 pcs | 10000 pcs | 50000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.209 | $0.205 | $0.198 | $0.192 | ||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 2512 |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) |
| Series: | RCWE |
| Resistance: | 332 mOhms |
| Power (Watts): | 2W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 332 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film |
| Composition: | Thick Film |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RCWE2512R332FKEA, use the request quote form to request RCWE2512R332FKEA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RCWE2512R332FKEA.The price and lead time for RCWE2512R332FKEA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RCWE2512R332FKEA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
