RCV0805220KJNEA
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCV0805220KJNEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RCV0805220KJNEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RCV0805220KJNEA |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES SMD 220K OHM 5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.031 | |||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | RCV |
| Resistance: | 220 kOhms |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | BC2817TR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Features: | High Voltage |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 220 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) High Voltage Thick Film |
| Composition: | Thick Film |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RCV0805220KJNEA, use the request quote form to request RCV0805220KJNEA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RCV0805220KJNEA.The price and lead time for RCV0805220KJNEA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RCV0805220KJNEA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
