RCS3216F4R22CS
Buy RCS3216F4R22CS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RCS3216F4R22CS
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description RES 4.22 OHM 1% 1/4W 1206
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:RCS
Resistance:4.22 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.66mm)
Features:Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:4.22 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant Thick Film