RCS0603J915CS
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
RCS0603J915CS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCS0603J915CS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RCS0603J915CS
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description RES 9.1M OHM 5% 1/20W 0201
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:RCS
Resistance:9.1 MOhms
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.010" (0.25mm)
Features:Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:9.1 MOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant Thick Film