RCP0603B680RJEC
Dale / Vishay
RCP0603B680RJEC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCP0603B680RJEC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RCP0603B680RJEC
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 680 OHM 5% 1.5W 0603
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Series:RCP
Resistance:680 Ohms
Power (Watts):1.5W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-65°C ~ 155°C
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.023" (0.58mm)
Features:Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:680 Ohms ±5% 1.5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film