RCL1225357KFKEG
Dale / Vishay
RCL1225357KFKEG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCL1225357KFKEG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RCL1225357KFKEG
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 357K OHM 2W 2512 WIDE
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1225
Size / Dimension:0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Series:RCL
Resistance:357 kOhms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:357 kOhms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200 Thick Film