RCL121813K7FKEK
Dale / Vishay
RCL121813K7FKEK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCL121813K7FKEK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RCL121813K7FKEK
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 13.7K OHM 1W 1812 WIDE
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1218
Size / Dimension:0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Series:RCL
Resistance:13.7 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:13.7 kOhms ±1% 1W Chip Resistor Wide 1812 (4532 Metric), 1218 Automotive AEC-Q200 Thick Film